Dostupni linkovi

Rio: Hrvatski veslač Damir Martin osvojio srebrnu medalju

Natjecanje u veslanju, Rio De Janeiro, 2016.

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je srebrnu medalju u samcu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, prenosi Hrt.hr.

U foto-finišu je u finalu izgubio od branitelja naslova otprije četiri godine iz Londona, Novozelanđanina Mahea Drysdalea. Broncu je osvojio trostruki uzastopni svjetski prvak Čeh Ondrej Synek.

Martin je krenuo snažno u finalnu utrku, vodio je prvih 1300 metara da bi ga tada pretekao Drysdale koji je sjajno odvezao središnji dio utrke.

Uoči posljednjih 500 metara Drysdale je imao 80 stotinki prednosti u odnosu na Martina, da bi 28-godišnji Vukovarac sjajno finiširao i u posljednjim se metrima izjednačio s Drysdaleom, da bi o naslov odlučivao foto-finiš.

Drysdaleu i Martinu izmjereno je isto vrijeme, ali dodatnim pregledom snimke zlatna medalja dodijeljena je 37-godišnjem Novozelanđaninu.