Đerlek: U Novom Pazaru noćas umrlo 10 ljudi zaraženih korona virusom
Koordinator bolnice u Novom Pazaru Mirsad Đerlek izjavio je da je tokom noći deset osoba preminulo od posledica korona virusa.
Djerlek je za TV Prva rekao da je reč o osobama starijim od 75 godina, ali je ocenio da se situacija u Novom Pazaru polako stabilizuje.
Naveo je da je više od 80 osoba izlečeno, odnosno da je trenutno u bolnici 290 pacijenata u odnosu na 370 koliko je bilo juče.
- Više o tome pročitajte OVDE.
Opet uveden karantin za građane Srbije koji doputuju u Veliku Britaniju
Građani Srbije koji nameravaju da putuju u Veliku Britaniju od danas će ponovo morati kad stignu u tu zemlju u karantin, zbog povećanog broja slučajeva korona virusa u njihovoj matičnoj zemlji.
Iako su državljani Srbije bili na listi zemalja kojima je početkom jula ukinut obavezni karantin, danas su skinuti sa iste, i moraće kad uđu na teritoriju Britanije da provedu 14 dana u izolaciji, navodi se na sajtu vlade.
Kancelarija za spoljne poslove Britanije (FCO) savetuje svojim građanima da u Srbiju putuju samo ako je to neophodno.
Bugarska bi mogla da odloži početak naredne fudbalske sezone
Fudbalski savez Bugarske mogao bi da odloži početak naredne sezone planiran za 24. jul, nakon što je nekoliko klubova prijavilo infekcije korona virusom, saopšteno je danas.
Više od polovine klubova prve lige, ali i neki drugoligaški klubovi, pogođeni su virusom, pri čemu je Černo More prijavio čak 16 slučajeva zaraze, a Lokomotiva Plovdiv devet.
Aktuelna sezona je još u toku pošto je nastavljena 5. juna nakon skoro tromesečne pauze zbog pandemije korona virusa.
Navijači su mogli da prisustvuju utakmicama, ali pošto mnogi prekršili meru distanciranja i odbijali da nose zaštitne maske, utakmice će se ubuduće igrati bez navijača.
Stručnjaci SZO posećuju Kinu zbog istrage o poreklu korona virusa
Dva stručnjaka Svetske zdravstvene organizacije (SZO) provešće naredna dva dana u Pekingu kako bi postavili temelje za veće istraživanje o poreklu korona virusa.
Jedan zdravstveni stručnjak za životinje i jedan epidemiolog će tokom posete Pekingu sutra i prekosutra raditi na utvrdjivanju "obima i zadataka" za buduću misiju čiji je cilj da sazna kako se virus prenosi sa životinja na ljude, saopštila je danas organizacija.
Naučnici veruju da je virus možda nastao u slepim miševima i da je zatim prenošen preko drugog sisara, pre nego što je krajem prošle godine prenesen ljudima na pijaci sveže hrane u kineskom gradu Vuhanu.
- Više o tome pročitajte OVDE.