Dostupni linkovi

Ukrajinci tvrde da je oslobođena cijela kijevska regija, evakuisano 4.200 ljudi na istoku zemlje

  • Više od 4.200 evakuisanih na istoku Ukrajine
  • Turska najvjerovatnija lokacija sastanka Putina i Zelenskog
  • Ukrajinci tvrde da su Rusi usmeno prihvatili njihove ključne prijedloge, Krim i dalje sporan
  • Više od 200 uhapšenih na antiratnim protestima u Rusiji
  • Zamjenica ministra odbrane Ukrajine tvrdi da su povratili kompletnu kijevsku regiju
  • Pronađeno 20 beživotnih tijela na ulici, gradonačelnik tvrdi da postoji masovna grobnica sa skoro 300 mrtvih
  • Papa Franjo je rekao da razmišlja o putu za Kijev, i implicitno kritikovao ruskog predsjednika Vladimira Putina zbog invazije na Ukrajinu
  • Telo ukrajinskog fotografa Maksa Levina, koji je nestao sredinom marta, pronađeno u okolini Kijeva
17:12 11.3.2022.

Ukrajina optužuje Rusiju za napad na Belorusiju

Ukrajinski zvaničnici optužili su Rusiju za bombardovanje beloruskih naselja iz vazdušnog prostora Kijeva u petak popodne. Ukrajinski generalštab saopštio je da su graničari dobili informaciju da su ruski avioni poleteli sa aerodroma u Belorusiji, prešli u ukrajinski vazdušni prostor i potom pucali na južno selo Kopani.

Nismo bili u mogućnosti da verifikujemo ovu informaciju do petka popodne.

U poruci objavljenoj na Fejsbuku ukrajinski ministar odbrane Aleksij Reznikov upozorio je građane Belorusije da ruske snage pripremaju napad.

„Prema svojim zločinačkim namerama, ruska avijacija se sprema da pogodi niz naselja na teritoriji Republike Belorusije, koja se nalaze u blizini ukrajinsko-beloruske granice. Konkretno, planiraju da pogode Kopani“, rekao je Reznikov.

„Svrha provokacije je da se natera sadašnje rukovodstvo Belorusije na rat protiv Ukrajine. Moskva pokušava da vas veže krvlju“, dodao je on. „Garantujem da ukrajinska vojska nije planirala, ne planira i neće planirati nikakve agresivne akcije protiv Belorusije.

17:03 11.3.2022.

Iz Harkiva u Beograd sa životom u pet kofera

Kristina i Maksim uspeli su decu dovesti na sigurno u Beograd. Ruska agresija na Ukrajinu ih je dočekala na kruzeru, gde oboje rade, dok su njihovu decu prijatelji iz Harkiva uspeli da izvuku u poslednjem trenutku. Sa ukrajinsko-poljske granice, preko Budimpešte, stigli su do glavnog grada Srbije.

Iz Harkiva u Beograd sa životom u pet kofera
molimo pričekajte

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

17:02 11.3.2022.

Biden navodi da će SAD ukinuti trajne normalne trgovinske odnose s Rusijom

Biden je rekao da će kasnije danas (11. mart) s drugim saveznicima NATO-a, grupom G7, Kanadom, Francuskom, Njemačkom, Italijom, Japanom, Ujedinjenim Kraljevstvom, kao i Evropskom unijom, "zajedno objaviti nekoliko novih koraka za stiskanje Putina [Vladimir, ruski predsjednik] i smatrati ga još odgovornijim za njegovu agresiju na Ukrajinu".

Biden je rekao da će, prije svega, svaka država preduzeti korake da Rusiji uskrati status najpovlaštenije države.

* Više pročitajte OVDE

16:37 11.3.2022.

RTS: Prijavljena bomba na letu Er Srbije za Moskvu

Posle poletanja sa beogradskog aerodroma u petak 11. marta, na letu Er Srbije (Air Serbia) za Moskvu prijavljena je bomba, preneo je Javni servis Radio-televizija Srbije (RTS). U skladu sa bezbednosnom procedurom avion je vraćen za Beograd, dodaje se.

* Više pročitajte OVDE

Učitajte više sadržaja...

XS
SM
MD
LG