U Hrvatskoj 67 novooboljelih, jedna osoba preminula
U protekla 24 sata u Republici Hrvatskoj zabilježeno je 67 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2, pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) 727, priopćio je Nacionalni stožer Civilne zaštite u redovnom priopćenju u 14 sati u kojem sumira rezultate prispjele s terena do 12.45 taj dan. Od tog broja, 125 osoba jena bolničkom liječenju, a njih 6 na respiratoru.
Jedna je osoba preminula, pa je ukupni broj žrtava u Hrvatskoj 145.
- VIše o tome pročitajte OVDJE.
Pelemiš: U Srbiji teško, ali stabilno
Srbija je još uvek u teškoj, ali stabilnoj epidemiološkoj situaciji, rekao je infektolog i član Kriznog štaba Mijomir Pelemiš.
On je dodao da su bolnice i dalje opterećene, ali da ima dovoljno mesta za zbrinjavanje svih pacijenata obolelih od korona virusa tokom vikenda.
"Verujem da neće biti razloga da se premeštaju bolesnici iz Beograda u unutrašnjost i obrnuto. Sve bolnice imaju dovoljno mesta, jer se više pacijenata otpušta nego što se prima", rekao je Pelemiš nakon sastanka ministra zdravlja sa direktorima COVID-19 bolnica.
Pelemiš je rekao i da je broj inficiranih pacijenata u Srbiji na visokom, ali stabilnom nivou.
Prvi smrtni slučaj od korone u Vijetnamu, raste broj inficiranih
Vijetnam koji je, kako je izgledalo, uspeo da zaustavi epidemiju korona virusa, danas je zabeležio svoj prvi smrtni slučaj od te bolesti, javili su državni mediji.
Reč je o 70-ogodišnjem stanovniku Hoi Ana, mesta u centru zemlje koji je početkom nedelje testiran pozitivno na virus, navode ti izvori.
Ni jedan slučaj lokalnog prenosa bolesti nije bio detektovan tokom 99 dana, od sredine aprila do sredine jula. Virus se ponovo pojavio prošlog vikenda u Da Nangu, popularnom letovalištu u centru zemlje.
- Više o tome pročitajte OVDE.
Vanredna situacija u Beloj Palanci i Aleksincu
Štab za vanredne situacije Bele Palanke proglasio je vanrednu situaciju u opštini zbog "značajnog" povećanja broja novoinficiranih korona virusom.
U Aleksincu je u prethodnih desetak dana od 320 testiranih ljudi njih 70 bilo pozitivno na korona virus, zbog čega je danas u tom gradu proglašena vanredna situacija. Direktor Opšte bolnice u Aleksincu Goran Vidić izjavio je za Radio-televiziju Srbije da je opštinski krizni štab doneo tu odluku iz preventivnih razloga.
Vanredna situacija u Srbiji proglašena je u više od 30 gradova i opština.