Sveće za srebreničke žrtve bez predsednika i premijerke Srbije
Inicijativa mladih za ljudska prava, uz nekoliko desetina predstavnika drugih nevladinih organizacija, opozicionih poslanika i građana, održali su u parku kod Predsedništva Srbije komemorativni skup u znak sećanja na žrtve zločina u Srebrenici. Skupu nisu prisustvovali predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijerka Ana Brnabić, iako ih je Inicijativa pozvala da paljenjem sveća izraze pijetet prema žrtvama srebreničkog genocida.
Povezani članci
Pogledajte / Poslušajte
-
27. juni/lipanj, 2026.Beloruski lider ublažava ratnu retoriku nakon ultimatumа Zelenskog
-
26. juni/lipanj, 2026.Potraga za preživelima u zemljotresu u Venecueli, broj žrtava porastao na 589
-
25. juni/lipanj, 2026.Rezolucija Saveta Evrope o Srbiji: Aktivisti i novinari na meti vlasti
-
25. juni/lipanj, 2026.Kako se 'razređuje' uranijum?
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost