Dostupni linkovi

Mladi bh košarkaši sutra sa selekcijom Španije

Josip Pandza

Košarkaški savez Bosne i Hercegovine na konferenciji za novinare najavio je sutrašnju prijateljsku utakmicu kadetskih selekcija BiH i Španije.

Utakmica će biti odigrana u dvorani “Mirza Delibašić”, a novac od prodaje ulaznica mladim bosanskohercegovačkim košarkašima, evropskim prvacima, pomoći će odlazak na Svjetsko prvenstvo.

“Kao kapiten vam garantujem da je atmosfera u timu odlična i da ćemo dati sve od sebe da savladamo Španiju koja je velesila'', rekao je Džanan Musa i pozvao sve ljubitelje košarke iz svih krajeva BiH da dođu u Skenderiju.

Selektor Josip Pandža pozvao je javnost na razumijevanje.

''Ne stvarajte pritisak ovim mladim igračima, oni trebaju uživati u košarci kao na Evropskom prvenstvu. Ništa ne moraju osvojiti. Hvala sponzorima koji su nam sve ovo olakšali'', kazao je Pandža.

Kadetska košarkaška reprezentacija BIH prošle godine pobjedom u finalu protiv Litvanije osvojila je prvo mjesto i titulu prvaka Evrope. http://www.slobodnaevropa.org/a/sarajevo-docek-za-zlatne-djecake/27194028.html