‘Prokop’ se gradi, klinika tone
Infektivna klinika u Beogradu i nikada završena Železnička stanica ‘Prokop’ ili ‘Centar’ jedan su od brojnih paradoksa stvarnosti u Srbiji. Dok se oboleli od teških zaraznih bolesti, ali i HIV-a leče u stoletnoj zgradi koja decenijama propada, nadležni ne žale novca za izgradnju nove železničke stanice – projekta aktuelnog već četrdeset godina. Iz godine u godinu zvaničnici obećavaju završetak radova koji, gotovo da ne beleže nikakav pomak, dok su građani kojima je potrebna pomoć u potpunosti skrajnuti.
Povezani članci
Pogledajte / Poslušajte
-
27. juni/lipanj, 2026.Beloruski lider ublažava ratnu retoriku nakon ultimatumа Zelenskog
-
26. juni/lipanj, 2026.Potraga za preživelima u zemljotresu u Venecueli, broj žrtava porastao na 589
-
25. juni/lipanj, 2026.Rezolucija Saveta Evrope o Srbiji: Aktivisti i novinari na meti vlasti
-
25. juni/lipanj, 2026.Kako se 'razređuje' uranijum?
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost