U Sloveniji 70 novozaraženih
U Sloveniji je u poslednja 24 sata potvrđeno 70 novozaraženih korona virusom, objavila je danas slovenačka vlada na Tviteru, pa se broj zaraženih u toj zemlji popeo na 632, a osam pacijenata je umrlo.
Juče je u Sloveniji urađeno 1.075 testiranja, 70 je bilo pozitivnih na virus, a u bolnicama je smešteno 90 osoba, umrle su dve zaražene osobe.
Kako je danas na konferenciji za novinare izjavio vladin portparol za krizu oko korona virusa Jelko Kacin, vrtići u Sloveniji ostaće zatvoreni još najmanje tri nedelje.
Vojska čuva Klinički centar u Podgorici
Vojska Crne Gore od danas čuva Klinički centar u Podgorici, saopštilo je Ministarstvo odbrane ne navodeći više detalja.
Nacionalno koordinaciono tijelo u četvrtak 26.marta je i zvanično epidemiju zarazne bolesti korona virusa zbog koje je ugroženo cijelo područje Crne Gore.
Do sada je potvrđen korona virus kod ukupno 70 osoba u Crnoj Gori, od ukupnog broja 14 lica se liječi u KCG i svi su, kako je ranije saopšteno, stabilnog zdravstvenog stanja.
Pod zdravstveno-sanitarnim nadzorom u Crnoj Gori se nalazi 6.258 osoba.
Još 71 osoba zaražena u Srbiji
U Srbiji je do 15 časova 27. marta registrovano ukupno 528 slučajeva COVID-19.
Do poslednjeg izveštaja testirani su uzorci 259 osoba od kojih je 71 pozitivno i 188 negativno na korona virus. Od potvrđenog 71 slučaja, njih 48 je hospitalizovano.
Do sada je preminulo osam osoba, potvrdili su epidemiolozi na redovnoj konfereniciji za novinare u Beogradu.
"U Kliničkom centru Vojvodine preminuo je 62-godišnji pacijent pozitivan na korona virus koji je inače bolovao od dijabetesa", saopštila je zamenica direktora Instituta za javno zdravlje "Batuta" Darija Kisić Tepavčević.
Kada je reč o muškarcu koji je preminuo u bolnici u Šapcu, Kisić Tepavčević je rekla da u tom slučaju još nema potvrđenog podatka o infekciji korona virusom, tako da je, prema zvaničnim podacima, u Srbiji dosad od posledica korona virusa preminulo osam osoba, uključujići i poslednji slučaj u Kliničkom centru Vojvodine.