Nemačka svrstala belgijsku provinciju Antverpen u riskantnu zonu
Nemačka je 5. avgusta svrstala belgijsku provinciju Antverpen, posebno pogodjenu korona virusom, u riskantnu zonu, što podrazumeva obavezni karantin za sve putnike koji odatle dolaze, ili negativan test na virus.
U Belgiji je broj novih slučajeva i umrlih ponovo u porastu od kraja jula, posebno u provinciji Antverpen, i zbog toga je zdravstveni institut Robert Koh proglasio tu oblast ; rizičnom zonom, navelo je ministarstvo na svom sajtu.
Na Kosovu propala turistička sezona
Hotel Prizreni u istoimenom gradu gotovo da nema turista. Prizren je inače grad sa najviše posetilaca tokom letnjeg perioda.
“Imamo 90 odsto manje gostiju nego prošle godine. Kada je festival 'Dokufest' u toku, mi smo prebukirani, ali ove godine izgleda neće biti isto”, kaže Arbnor, radnik hotela Prizreni za Radio Slobodna Evropa.
Međunarodni festival kratkometražnog i dokumentarnog filma u Prizrenu “Dokufest” je jedan od poznatijih na Kosovu i u regiji i privlači veći broj lokalnih i stranih turista. Zbog pandemije korona virusa, ove godine će se održati u online formatu od 7. do 25. avgusta.
- Ceo tekst pročitajte OVDE
Najviši broj novih slučajeva u poslednja dva mjeseca u Francuskoj
U Francuskoj je u protekla 24 časa broj zaraženih virusom korona povećan za 1.695 što je najviše u protekla dva mjeseca, saopšteno je 5. avgusta iz francuskog Ministarstva zdravlja.
U odmaralištima pored mora u Francuskoj maske su obavezne na ulicama dok je u pojedinim mjestima zabranjen prilaz plaži zbog povećanja broja zaraženih. Gradske vlasti Pariza uskoro će objaviti da li će maske biti obavezne i na šetalištima duž Sene i drugim turističkim destinacijama u prijestonici.
'Liječenje' korone na društvenim mrežama
Nekome je pomoglo, vas može da ubije, komentariše za Radio Slobodna Evropa (RSE), infektolog u penziji Bakir Nakaš, savjete o lijekovima za COVID-19, koji se dijele na društvenim mrežama.
Uz liječenje negativnim jonima, sodom bikarbonom ili domestosom, na društvene mreže stigli su i savjeti o tome koji se to i kada tačno lijek treba koristiti za liječenje simptoma korona virusa.
Medicinski radnici kažu da je to prije svega opasano po zdravlje ljudi, naročito u doba pandemije.
- Cijeli tekst pročitajte OVDJE