Paralizirano tržište nekretnina u BiH
Tržište nekretnina u Bosni i Hercegovini (BiH) u vrijeme pandemije korona virusa potpuno je paralizirano. Vlasnici agencija navode da je to dio ekonomije koji je pogođen stanjem prirodne nesreće u Bosni i Hercegovini, koje je u ovoj zemlji proglašeno polovinom marta.
„Za ovih par mjeseci je bila praktično nula realizacija. Određene realizacije su se odnosile uglavnom na neke ranije dogovore, pa su se teškom mukom, uz dosta truda, intervencija i pokušaja uspijevale realizovati“, ističe direktor agencije nekretnina "Prostor" Maho Taso. Cijeli tekst pročitajte ovdje
Kako su se kultura i vera održale tokom pandemije korona virusa
Od bioskopa na otvorenom do koncerata u dvorištima, tako su umetnost i verski obredi uspeli da "prežive" mere ograničenja tokom pandemije korona virusa.
U Japanu ukinuto vanredno stanje
Japanski premijer Šinzo Abe saopštio je danas da se ukida vanredno stanje u delovima zemlje gde je još bilo na snazi, uključujući i Tokio, iako broj novozaraženih korona virusom ne prestaje da pada.
"Imali smo veoma restriktivne kriterijume kako bismo ukinuli vanredno stanje. Procenili smo da su ti kriterijumi ispunjeni. Danas ukidamo vanredno stanje u celoj zemlji", rekao je japanski premijer na konferenciji za novinare koju je prenosila televizija. Pročitajte više
Ivanuša: Bojim se da nećemo izbeći drugi talas pandemije
Očekujemo drugi talas, jako bi mi bilo drago da grešim, ali plašim se da nećemo izbeći drugi talas i da će on doći, rekao je za televiziju N1 Marjan Ivanuša, direktor kancelarije Svetske zdravstvene organizacije u Srbiji:
"Virus je ovde, cirkuliše, a osetljivo je na njega 90 do 95 odsto ljudi."
Studije pokazuju da je virus prošao kroz pet do deset odsto stanovništva u zemljama koje su bile teško pogođene, dok u onima sa manje zaraženih, poput Slovenije, ima manje od pet odsto onih koji su bili zaraženi. To znači da je više od 95 procenata osetljivih, naveo je Ivanuša.
"Bojim se da nećemo izbeći drugi talas, nadam se da će biti što blaži, ali to ne znamo, treba da da smo spremni na najgore, a nadati se najboljem", dodao je. Pročitajte više