Vučić: U 'Galenici' počela proizvodnja leka hlorokin protiv COVID-19
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je danas da je u "Galenici" počela proizvodnja leka hlorokin.
"Upravo počinje proizvodnja hlorokina u Srbiji, ključnog leka protiv COVID-19. Bravo za Galeniku i srpske radnike", naveo je Vučić na svom Instagram profilu. Pročitajte više
Gerontološki centri u Srbiji: Niš kao opomena
U Srbiji je u gerontološkim centrima i domovima za stare, prema poslednjim podacima (zaključno sa 16. aprilom), prisustvo virusa COVID-19 potvrđeno kod 271 korisnika i 53 zaposlena u ovim ustanovama.
Osim što je grupacija starijih, po onome što se do sada zna o osobenostima korona virusa zbog kog je 11. marta 2020. Svetska zdravstvena organizacija proglasila pandemiju, poseno ranjiva, njihovo pitanje u Srbiji je izbilo u prvi plan nakon ovonedeljnog događaja u Nišu. Naime, u tom gradu u centralnoj Srbiji u Gerontološkom centru identifikovano je 140 zaraženih štićenika.
Oni su trenutno pod lekarskim nadzorom, dok policija istražuje slučaj koji je postao i opomena na nužnost posebne pažnje u centrima ove vrste. Ceo tekst pročitajte ovde
Kosovo: Dvanaesta žrtva korona virusa
Stanovnik Uroševca 12. je žrtva korona virusa na Kosovu.
Infektivna klinika u Prištini saopštila je da je pacijent (70) hospitalizovan na toj klinici 12. aprila, nakon što je prethodno ležao u Zdravstvenom centru u Uroševcu.
"Pacijent je bio u teškom stanju od dolaska na Infektivnu kliniku, bio je pozitivan na SARS-CoV-2 i osim bolesti COVID-19 imao je i druge propratne bolesi", navodi se u saopštenju.
Ukupan broj obolelih od korona virusa na Kosovu je 449, a 79 je izlečeno od tog virusa.
U Španiji umrlo još 585 ljudi od korona virusa
Broj žrtava virusa korona u Španiji je tokom prethodnog dana uvećan za 585, saopšteno je iz Vlade.
Na vrhuncu epidemije početkom aprila dnevno je umiralo više od 900 ljudi.
Ukupan broj zaraženih virusom korona u ovoj zemlji porastao je na 188.068 sa jučerašnjih 182.816, što je povećanje za 2,9 odsto.