U istom danu dobio otkaz i tražio odgodu kredita
„Martovski kredit su mi redovno naplatili, sad za april još uvijek nisu ništa, s tim što sam dobio opciju da mogu da se izjasnim da li želim grejs period, moratorij, tako da, tek, treba da se obratim banci, pa da oni odluče da li će to da dozvole. Vidjećemo, nadam se da će da mi dozvoliti“, kaže Nikola Cvijović, vlasnik banjalučkog kafića Eklektik, koji kaže da će definitivno zatražiti odgodu plaćanja kredita.
Korisnicima kredita u BiH omogućen je moratorij na otplatu nakon što su krajem marta entitetske agencije za bankarstvo donijele odluku o privremenim mjerama banaka za ublažavanje negativnih ekonomskih posljedica uzrokovanih korona virusom.
Cijeli tekst pročitajte ovdje.
Još četiri novozaražena u Crnoj Gori
U Crnoj Gori su potvrđena još četiri slučaja inficiranih korona virusom, pa je ukupan broj 294, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje (IJZ).
“Svi novoinficirani slučajevi su iz Podgorice”, rekla je Sanja Medenica na konfernciji za novinare IJZ.
Ona je saopštila da je primjećeno kršenje zabrane kretanja građana u grupi.
“Moramo poštovati mjere koje je donijelo Nacionalno koordinaciono tijelo za zarazne bolesti. U suprotnom, mjere bi mogle biti još restriktivnije”, rekla je Medenica.
Jedanaesta žrtva korona virusa na Kosovu
Još jedna osoba je preminula u četvrtak na Kosovu od korona virusa. Ovo je druga žrtva u četvrtak a jedanaesta od pojave COVID-19 na Kosovu.
Radi se o ženskoj osobi (71) iz opštine Vučitrn.
Pacijentkinja je bila hospitalizovana na Infektivnoj klinici 5. aprila iz bolnice u Vučitrnu.
Kako su saopštili u Ministarstvu zdravlja, bila je u teškom stanju od samog dolaska na Kliniku.
Ukupan broj obolelih od korona virusa na Kosovu je 423, dok su 74 osobe izlečene.
Na Infektivnoj klinici nalaze se 63 pacijenta, od kojih je njih 10 na intezivnoj nezi, dok su ostali u stabilnom stanju.