Oko 300 starih i bolesnih žena žive same u selima oko Srebrenice
Oko 300 starih i bolesnih žena žive same u selima oko Srebrenice. Kuće su razbacane po planinskim predjelima i nekim ženama je najbliži komšija udaljen dva-tri kilometra. Preživjela rodbina i komšiluk uglavnom živi u drugim gradovima ili u inostranstvu, dolaze sezonski na dan ili dva. Nekad se desi da mnoge od ovih žena jedini kontakt uživo imaju s poštarom koji donosi uglavnom račune.
Pogledajte / Poslušajte
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost
-
24. juni/lipanj, 2026.Moskva pokušava da prikrije snimak napada nakon ukrajinskih udara na rafineriju
-
23. juni/lipanj, 2026.Ukrajinski dronovi ponovo pogodili naftna postrojenja na Krimu
-
23. juni/lipanj, 2026.'Devojke i dalje pevaju u Iranu': Poruka koleginice pevačice osuđene na bičevanje
-
23. juni/lipanj, 2026.Zašto himna Bosne i Hercegovine nema tekst?
-
22. juni/lipanj, 2026.Nova represija u Avganistanu: Talibani uništavaju mobilne telefone