Posledice pandemije: Preduzetnici Srbije na ivici bankrota
Brojni preduzetnici u Srbiji, nakon višemesečnih problema u poslovanju usled pandemije, došli su do ruba egzistencije. Među prvima krizu su osetili frizeri. Najpre, tokom vanrednog stanja nisu radili, dok danas, usled velikog broja zaraženih, posla gotovo da nemaju. U pokušaju da amortizuje gubitke, država je najavila da će u naredna dva meseca obezbediti 60 odsto minimalca zaposlenima. Ministar finansija Siniša Mali najavio je u subotu na svom Instagram profilu da će do 10. avgusta biti uplaćeno prvih 18.000 dinara za više od milion zaposlenih a isplata istog iznosa planirana je i za septembar. U razgovoru za RSE predstavnici malih preduzetnika i zaposleni ocenjuju da je najavljena mera pomoći dobrodošla ali ipak nedovoljna. (Montaža: Ana Toader)
Pogledajte / Poslušajte
-
26. juni/lipanj, 2026.Potraga za preživelima u zemljotresu u Venecueli, broj žrtava porastao na 589
-
25. juni/lipanj, 2026.Rezolucija Saveta Evrope o Srbiji: Aktivisti i novinari na meti vlasti
-
25. juni/lipanj, 2026.Kako se 'razređuje' uranijum?
-
25. juni/lipanj, 2026.Pobjeda Zmajeva nad Katarom izazvala euforiju u Sarajevu
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost