Beograd: Dezinfekcija stambenih blokova
Dezinfekcija stambenih blokova od opasnosti korona virusa počela je 31. marta u Beogradu. Javno komunalno preduzeće Gradska čistoća, sa ukupno 16 mobilnih ekipa, najpre je zaštitilo naselja u Novom Beoradu i opštini Zemun. U narednim danima pik-ap vozila, koja se u redovnim okolnostima koriste za zaprašivanje komaraca, tretiraće površine u deset beogradskih opština. Dezinfekcija se radi raspršivanjem sredstva na bazi aktivnog kiseonika. Kako je saopštila Gradska Čistoća, cilj je da se spreči ulazak korona virusa u stambene zgrade.
Pogledajte / Poslušajte
-
26. juni/lipanj, 2026.Potraga za preživelima u zemljotresu u Venecueli, broj žrtava porastao na 589
-
25. juni/lipanj, 2026.Rezolucija Saveta Evrope o Srbiji: Aktivisti i novinari na meti vlasti
-
25. juni/lipanj, 2026.Kako se 'razređuje' uranijum?
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost
-
24. juni/lipanj, 2026.Moskva pokušava da prikrije snimak napada nakon ukrajinskih udara na rafineriju