Dostupni linkovi

Džudistkinja Majlinda Keljmendi donela zlato Kosovu

Majlinda Kelmendi, 07.08.2016.

Takmičarka olimpijske reprezentacije Kosova Majlinda Keljmendi, osvojila je zlatnu medalju u džudou, u kategoriji do 52 kilograma, na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Keljmendi je u finalu pobedila Italijanku Odete Djufridu i time postala i prvi takmičar sa Balkana koji je do sada u Riju uspeo da osvoji olimpijsku medalju.

Igre u Riju su i prve na kojima sportisti sa Kosova imaju pravo učešća pod svojom zastavom.

Keljmendijeva je na takmičenje došla kao dvostruka svetska šampionka i kao jedna od glavnih favoritkinja za zlato.

Pre četiri godine, na Igrama u Londonu, osvojila je bronzanu medalju, ali se tada takmičila pod zastavom Albanije.

Međunarodni olimpijski komitet (MOK) primio je Kosovo u članstvo u decembru 2014. godine.

Kosovo u Riju predstavlja osam sportista.