Dostupni linkovi

Prva pobjeda hrvatskih vaterpolista na OI: Grci poraženi 8:6

U prvoj utakmici A skupine olimpijskog turnira vaterpolisti Hrvatske pobijedili su Grčku s 8:6 (1-2, 2-1, 1-1, 3-1).

Reprezentacija Hrvatske izborila je prvu pobjedu na olimpijskom turniru koji je započela bez izbornika Ratka Rudića koji je zbog crvenog kartona zarađenog na utakmici protiv Kazahstana u Svjetskoj ligi bio suspendiran pa su umjesto njega susret vodili njegovi pomoćnici Elvis Fatović i Vjekoslav Kobeščak.

Poslije nervoznog prvog dijela u kojem su hrvatski grači napravili više tehničkih pogrešaka, rezultat je bio izjednačen 4-4, a nitko nije imao prednost ni nakon treće četvrtine susreta.

U posljednjih osam minuta Hrvati su ušli promašajem Dobuda, ali su zahvaljujući golovima
Dobuda, Boškovića i Sukna stvorili prednost od tri gola i poveli sa 8-5 i rutinirano priveli utakmicu kraju.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Španjolske u utorak u 11,20 sati.