Dostupni linkovi

Policija suzavcem rastjerala demonstrante u Nikoziji


Kiparska policija upotrijebila je u utorak uveče suzavac da bi rastjerala građane koji su protestovali ispred predsjedničke palate povodom pogibije 12 ljudi u velikoj eksploziji u skladištu municije.

Svjedoci navode da su policajci u opremi za razbijanje demonstracija ispalili veliki broj patrona suzavca ispred palate, kada su demonstranti probili vanjsku kapiju.

Na protestnom skupu u centru Nikozije okupilo se nekoliko hiljada ljudi.

Među žrtvama jučerašnje eksplozije su komandant kiparske mornarice i komandant vojne baze Zigi, na južnoj obali ostrva. Ostale žrtve su dva kiparska mornara, dva vojnika i šestorica vatrogasaca.

Poslije eksplozije 100 kontejnera sa zaplijenjenim iranskim eksplozivom nastao je požar koji se prenio na najveću kiparsku elektranu. Ovo postrojenje juče je prekinulo rad, što je dovelo do nestanka električne energije širom ostrva.
XS
SM
MD
LG