Dostupni linkovi

BIH na korak do baraža

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u osmom susretu grupe 5 kvalifikacija za SP sinoć u Zenici sa Turskom odigrala neriješeno 1:1.

Turci su došli u vodstvo u 5. minuti golom Emrea, a konačnih 1:1 postavio je Sejad Salihović u 25. minuti.

Susret je odigran na stadionu Bilino polje u Zenici pred oko 15.000 gledalaca, a sudio je Portugalac Olegario Manuel Bartolo F. Benquerenca.

Nogometaši BiH ostvarili su prvi remi u kvalifikacijama, čime su zadržali drugo mjesto u grupi i četiri boda prednosti nad Turskom.

Izabranicima Miroslava Blaževića u naredne dvije utakmice potrebna je još jedna pobjeda za plasman u baraž, a prvu priliku imat će u oktobru protiv Estonije.

Susret je protekao u izjednačenoj igri. Obje ekipe stvorile su nekoliko dobrih prilika, pa je remi vjerovatno i najrealniji ishod meča.

U narednoj utakmici reprezentacija BiH 10. oktobra gostuje Estoniji, a četiri dana kasnije dočekuje Španiju.