Ukrajinska novinarka Daria Meshcheriakova stigla je na Kosovo, odakle će moći da se bavi svojim poslom na daljinu, nakon što je napustila svoju zemlju zbog ruske invazije.
Meshcheriakova je četvrta novinarka koja je došla na Kosovo u okviru programa “Boravak novinara na Kosovu”.
"Meshchriakova je specijalizovana za izvještavanje iz oblasti sporta i dobro je upoznata sa dešavanjima na Kosovu i u regionu", saopštilo je Udruženje novinara Kosova.
Novinarka Ljudmila Makejn stigla je na Kosovo 17. aprila, dok su novinari Serhij Ševčenko i Ljudmila Meh stigli 22. maja.
Kosovske vlasti saopštile su da će ugostiti 20 novinara, za čiji su smještaj u martu izdvojili 150.000 eura.
Ukrajinski novinari smješteni na Kosovu na period od šest meseci dobijaju mjesečnu platu, smještaj, uslove za rad, kurseve jezika, kao i psiho-socijalnu pomoć po potrebi.
Selekciju novinara koji mogu da dođu na Kosovo vrši Evropska federacija novinara i Evropski centar za slobodu štampe i medija, u saradnji sa Vladom Kosova.