ATINA

Bh. strijelac Nedžad Fazlija u svom posljednjem nastupu u Atini u disciplini trostav zauzeo je 33 mjesto u konkurenciji 40 takmičara.
Reprezentativac Srbije i Crne Gore u streljasstvu Stevan Pletikosić zauzeo je u nedelju 28. mesto u kvalifikacijama discipline pusska-trostav i tako zavrssio takmiccenje na Olimpijskim igrama u Atini.
U susretu 5. kola grupe A olimpijskog turnira u Atini rukometaši Hrvatske su pobijedili Španiju 30:22 (15:9), čime su osvojili prvo mjesto u skupini.
Američki plivač Majkl Felps osvojio je i šestu zlatnu medalju - od ukupno osam osvojenih - na Olimpijskim igrama u Atini. Ovoga puta Felps se okitio zlatom kao član kvalifikacionog sastava pobedničke američke štafete 4x100 mešovito. Time je premašio rekord Marka Špica sa mihnenskih Igara pre 32 godine.