Bivša članica tima obrane Milana Lukića, Jelena Rašić priznala je danas pred Haškim tribunalom krivicu za nepoštovanje suda počinjeno lažiranjem izjava svjedoka u postupku protiv Lukića.
"Izjašnjavam se krivom po svih pet tačaka optužnice i spremna sam da snosim sve posljedice", rekla je Rašić, pred vijećem predsjedavajućeg suca Howarda Morissona, pošto se nagodila sa tužilaštvom Tribunala.
Rašić je u septembru 2010. bila uhapšena u Srbiji po nalogu Tribunala i izručena u Hag, a u prvom pojavljivanju pred sudom je izjavila da nije kriva.
Zbog teških zločina nad bošnjačkim civilima u Višegradu, Tribunal je ranije Milana Lukića osudio na doživotni zatvor, a on je na tu prvostupanjsku presudu uložio žalbu.
"Izjašnjavam se krivom po svih pet tačaka optužnice i spremna sam da snosim sve posljedice", rekla je Rašić, pred vijećem predsjedavajućeg suca Howarda Morissona, pošto se nagodila sa tužilaštvom Tribunala.
Rašić je u septembru 2010. bila uhapšena u Srbiji po nalogu Tribunala i izručena u Hag, a u prvom pojavljivanju pred sudom je izjavila da nije kriva.
Zbog teških zločina nad bošnjačkim civilima u Višegradu, Tribunal je ranije Milana Lukića osudio na doživotni zatvor, a on je na tu prvostupanjsku presudu uložio žalbu.