Počela vakcinacija izbeglica u prihvatnim centrima u Srbiji
U Srbiji je počela vakcinacija migranata, izbeglica i tražilaca azila koji borave u prihvatnim centrima. Time je, prema rečima šefice misije UNHCR-a Franceske Boneli, Srbija postala prva evropska zemlja koja je organizovala imunizaciju izbeglica u centrima. U 19 centara trenutno boravi više od 4.800 ljudi, a za vakcinaciju se do sada prijavilo oko 500 osoba. Prvu dozu vakcine AstraZeneca primili su migranti i izbeglice u Centru za azil u Krnjači kod Beograda. Snimatelj Dragan Kostić, montaža Stanko Milovanović.
Pogledajte / Poslušajte
-
22. juni/lipanj, 2026.Nova represija u Avganistanu: Talibani uništavaju mobilne telefone
-
21. juni/lipanj, 2026.Opasan planinski prevoj donosi novi život kirgistanskom selu
-
20. juni/lipanj, 2026.Iranska umetnica Marjane Satrapi sahranjena u Parizu
-
19. juni/lipanj, 2026.74 udarca bičem zbog pesme: Iranska umetnica osuđena zbog virtuelnog koncerta
-
18. juni/lipanj, 2026.Ukrajinski dronovi pogodili najvećeg snabdevača gorivom u regionu Moskve
-
18. juni/lipanj, 2026.Dok Moskva gori, kriza s gorivom se širi Rusijom