Minut tišine za žrtve ruskih režima prekinut muzikom iz ambasade Rusije u Beogradu
Mirovni aktivisti iz Rusije i Ukrajine organizovali su 29. oktobra u Beogradu skup sećanja na žrtve ruskih totalitarnih režima. U trenutku kada su okupljeni pozvali na minut ćutanja, iz pravca ambasade Rusije, u čijoj je blizini skup održan, začula se pesma. Muzika iz ambasade pratila je ceo događaj pod nazivom "Povratak imena". Reč je o skupovima sećanja na žrtve Staljinovih čistki, koji se svake godine održavaju širom Rusije. Organizuje ih rusko udruženje za ljudska prava "Memorijal" čiji je rad zabranjen uoči agresije na Ukrajinu. "Memorijal" je 2022. dobio Nobelovu nagradu za mir. Snimatelj Dragan Kostić, montaža Ana Toader.
Pogledajte / Poslušajte
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost
-
24. juni/lipanj, 2026.Moskva pokušava da prikrije snimak napada nakon ukrajinskih udara na rafineriju
-
23. juni/lipanj, 2026.Ukrajinski dronovi ponovo pogodili naftna postrojenja na Krimu
-
23. juni/lipanj, 2026.'Devojke i dalje pevaju u Iranu': Poruka koleginice pevačice osuđene na bičevanje
-
23. juni/lipanj, 2026.Zašto himna Bosne i Hercegovine nema tekst?