Dostupni linkovi

OI: Rukometašice Crne Gore izgubile u finalu od Norvežanki

Reprezentativke Crne Gore na jednoj od utakmica olimpijskog turnira
Rukometašice Norveške odbranile su danas titulu na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto su u finalu savladale reprezentativke Crne Gore sa 26:23 (13:10), koje su donijele prvu medalju svojoj zemlji na tek drugoj Olimpijadi.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Lin Suland sa 10 golova, koliko je postigla i Katarina Bulatović za Crnu Goru.

Norvežanke su bile ubjedljivije u prvom poluvremenu, a u drugom su dozvolile protivnicama da stignu njihovu prednost na 19:19 i 20:20 i da finiš meča učine neizvjesnim.

U 59. minutu Crna Gora je prišla na 24:23, ali nije imala snage da preokrene rezultat.

U utakmici za bronzanu medalju reprezentacija Španije savladala je Južnu Koreju poslije produžetaka sa 31:29.