Rasmusen: Evropa mora delovati brzo
Izolacionizam koji je izabrala Amerika, nameće potrebu drugačijeg pristupa Evrope prema bezbednosnim pitanjima, izjavio je Anders Fog Rasmusen (Fogh Rasmussen), bivši šef NATO-a i nekadašnji premijer Danske, u intervjuu za Radio Slobodna Evropa (RSE). Izlaz vidi u predlogu stvaranja saveza demokratskih država, takozvanog D7, u koji ne računa SAD. Takođe, aspiracije američkog predsednika Donalda Trampa (Trump) prema danskom ostrvu Grenland naziva "bezobraznim".
Pogledajte / Poslušajte
-
26. juni/lipanj, 2026.Potraga za preživelima u zemljotresu u Venecueli, broj žrtava porastao na 589
-
25. juni/lipanj, 2026.Rezolucija Saveta Evrope o Srbiji: Aktivisti i novinari na meti vlasti
-
25. juni/lipanj, 2026.Kako se 'razređuje' uranijum?
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost
-
24. juni/lipanj, 2026.Moskva pokušava da prikrije snimak napada nakon ukrajinskih udara na rafineriju