Dostupni linkovi

Slavlje ispred hrama SPC u Podgorici nakon pobjede Milatovića
Slavlje ispred hrama SPC u Podgorici nakon pobjede Milatovića

Jakov Milatović novi predsjednik Crne Gore

  • Jakov Milatović novi je predsjednik Crne Gore
  • Osvojio je oko 60, a Milo Đukanović oko 40 posto glasova
  • U drugom krugu glasalo je 70,7 odsto birača
  • Pravo glasa imalo je 542.154 birača
  • Ovo su četvrti predsjednički izbori od obnove crnogorske nezavisnosti 2006. i sedmi od uvođenja višepartijskog sistema
10:53 2.4.2023.

CeMI bilježi izborne nepravilnosti

Iz Centra za monitoring i istraživanje CeMI kažu da posmatrači i građani prijavljuju čestu upotrebu mobilnih telefona na biračkim mjestima, kao i fotografisanje glasačkih listića.

Također navode da je na jednom biračkom mjestu član odbora naglas izgovarao ime i prezime birača, kao i redni broj na spisku. Dalje, zabilježen je slučaj u kojem je član biračkog odbora ubacio listić u kutiju, što je suprotno pravilima.

Jedna građanka im je prijavila da je član odbora prepisao njene podatke sa lične karte i ostavio sa strane.

10:29 2.4.2023.

DIK: Do devet sati glasalo 6,2 odsto birača

Jedno od biračkih mjesta u Podgorici
Jedno od biračkih mjesta u Podgorici

U drugom krugu predsjedničkih izbora u Crnoj Gori do devet sati glasalo je 6,2 odsto birača ili 33.551, saopštio je predsjednik Državne izborne komisije (DIK) Nikola Mugoša, prenosi agencija Mina.

On je na konferenciji za novinare rekao da blage razlike sa podacima koje objavljuju nevladine organizacije mogu biti posljedica toga što su opštinske izborne komisije počele prikupljanje podataka o izlaznosti nešto prije devet sati.

Prema podacim DIK-a, u Andrijevici je do devet sati glasalo 5,04 odsto birača, Baru 5,28 odsto, Beranama 6,15 odsto, Bijelom Polju 5,35 odsto, Budvi 7,56 odsto, na Cetinju 7, 14 odsto, u Danilovgradu devet odsto, Gusinju 3,08 odsto.

U Herceg Novom glasalo je 4,7 odsto birača, Kolašinu 7,25 odsto, Kotoru 5,52 odsto, Mojkovcu 7,63 odsto, Nikšiču 7,13 odsto, Petnjici 4,35 odsto, Plavu 3,72 odsto, Pljevljima 7,37 odsto, Plužinama 5,79 odsti, a u Podgorici 7,56 odsto.

U Rozajama je do devet sati glasalo 2,4 odsto birača, Šavniku 10,13 odsto, Tivtu 6,6 odsto, Tuzima 2,04 odsto, Ulcinju 2,55 odsto, na Žabljaku 5,32 odsto, a u Zeti 7,19 odsto.

“Ukupna izlaznost do devet sati, uz ogradu da je nekoliko opštinskih komisija počelo prikupljanja podataka ranije, je 6,2 odsto”, rekao je Mugoša.

10:19 2.4.2023.

Podsjećamo na izborne rezultate prvog kruga predsjedničkih izbora.

09:18 2.4.2023.

Glasalo 6,8 posto

Kako navode iz Centra za demokratsku tranziciju (CDT) do devet sati ujutro, odnosno u prvom satu glasanja svoj glas je dalo 6,8 posto birača. U prvom krugu glasanja do ovog perioda izašlo je malo više građana, odnosno sedam posto, dok je na posljednje održanim predsjedničkim izborima 2018. godine do ovog momenta glasalo 6,4 posto.

Detaljnije: na sjeveru zemlje glasalo je 6,1 posto, u centru 7,9 posto, dok je na jugu do sada glasalo 5,7 posto građana.

Iz Centra za monitoring i istraživanje CeMI kažu da je do 9 sati izašlo 6,6 posto građana. Prema njihovim podacima u Podgorici do 9 sati glasalo je 7,5 posto, u Nikšiću 8,8 posto, u Baru 5,5 posto, Bijelom Polju 6,2 posto građana.

Učitajte više sadržaja...

XS
SM
MD
LG