'Tuga i bes': Desetine hiljada ljudi u Novom Sadu godinu dana posle tragedije
Desetine hiljada ljudi iz cele Srbije okupile su se 1. novembra u Novom Sadu kako bi odale počast žrtvama pada nadsrešnice Železničke stanice u tom gradu pre godinu dana. Pogibija 16 ljudi pokrenula je talas antivladinih protesta predvođenih studentima sa kojih se traži odgovornost vlasti za nesreću i raspisivanje vanrednih izbora. Godinu dana kasnije, niko nije odgovarao. Vlast je godišnjicu obeležila pomenom u crkvi u Beogradu, a predsednik Srbije je demonstrantima ponudio dijalog, što su oni odbili, navodeći da je poziv neiskren i zakasneo. Snimatelj Slaven Miljuš, montaža Ana Toader.
Pogledajte / Poslušajte
-
24. juni/lipanj, 2026.Krim se guši, a ruske vlasti jedva drže korak: Zašto i kako Ukrajini to uspeva
-
24. juni/lipanj, 2026.Prekinuo je tišinu. I drugi muškarci sa Kosova su smogli hrabrost
-
24. juni/lipanj, 2026.Moskva pokušava da prikrije snimak napada nakon ukrajinskih udara na rafineriju
-
23. juni/lipanj, 2026.Ukrajinski dronovi ponovo pogodili naftna postrojenja na Krimu
-
23. juni/lipanj, 2026.'Devojke i dalje pevaju u Iranu': Poruka koleginice pevačice osuđene na bičevanje
-
23. juni/lipanj, 2026.Zašto himna Bosne i Hercegovine nema tekst?