Jedini načelnik u BiH koji ne uzima platu: Spas je u biznisu
Bosna i Hercegovina ima najplaćenije političare u regiji, sa mjesečnim primanjima i više od pet hiljada eura, pa kada čujete za čovjeka koji ne uzima ni marku od posla kojim se bavi, ostanete zatečeni. To upravo radi Đemo Memagić, načelnik Olova, gradića udaljenog četrdesetak kilometara od Sarajeva. Sav novac od plata daje đacima i studentima, a tokom mandata, stipendiste koji su završili školovanje, je i zaposlio. Sa njim je razgovarala Dženana Karabegović.
Pogledajte / Poslušajte
-
22. juni/lipanj, 2026.Nova represija u Avganistanu: Talibani uništavaju mobilne telefone
-
21. juni/lipanj, 2026.Opasan planinski prevoj donosi novi život kirgistanskom selu
-
20. juni/lipanj, 2026.Iranska umetnica Marjane Satrapi sahranjena u Parizu
-
19. juni/lipanj, 2026.Spasavanje raketiranog Saborskog hrama Uspenja u Kijevu
-
19. juni/lipanj, 2026.74 udarca bičem zbog pesme: Iranska umetnica osuđena zbog virtuelnog koncerta
-
18. juni/lipanj, 2026.Ukrajinski dronovi pogodili najvećeg snabdevača gorivom u regionu Moskve