Ljudi čekaju ispred COVID centra u Podgorici, 4. januara 2022.
U Crnoj Gori je tokom poslednja 24 sata evidentirano 2.524 novozaraženih korona virusom, a pet osoba je preminulo od posljedica bolesti COVID-19, saopštio je Institut za javno zdravlje (IJZ) 11.januara.
Trenutno je 17.413 aktivnih slučajeva COVID-19, najviše u Podgorici 6.695.
Redovi za testiranje na COVID-19 u Crnoj Gori
1/7
Redovi i gužva ispred COVID-ambulante na Starom aerodromu u Podgorici, 4. januar 2022.
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
2/7Statistika kaže da je 3. januara u odnosu na dvije sedmice ranije porast broja novooboljelih za oko 450 procenata, dok je broj preminulih manji za 11, a hospitalizovanih za oko 14 odsto.
(na fotografiji: red isped COVID-ambulante na Starom aerodromu u Podgorici, 4. januar 2022.)
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
3/7Pre osamnaest dana, 16. decembra, kada je u Crnoj Gori identifikovan omikron, registrovano je 187 novih slučajeva. Trećeg januara 1.703, skoro deset puta više.
(na fotografiji: Red za testiranje na COVID-19 ispred privatne klinike u Podgorici, 4. januar 2022.)
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
4/7"Najviše novooboljelih je u starosnoj grupi od 20 do 40 godina", navodi se u saopštenju Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
(na fotografiji: red isped COVID-ambulante u Budvi, 4. januar 2022.)
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
5/7Iz Instituta dodaju da se u narednim danima očekuje povećanje broja oboljelih.
(na fotografiji: red isped COVID-ambulante u Budvi, 4. januar 2022.)
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
6/7Redovi ispred COVID-ambulanti, koje su dio javnog zdravstva i apoteka, su iz dana u dan duži.
(na fotografiji: čekanje na testiranje ispred COVID-centra za djecu u Podgorici, 4. januar 2022.)
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
7/7Više građana je Radiju Slobodna Evropa potvrdilo da nijesu ni tražili medicinsku pomoć jer su imali blage simptome.
(na fotografiji: čekanje na testiranje ispred COVID-punkta na Cetinju, 4. januar 2022.)
U Crnoj Gori je 3. januara bilo 12.507 inficiranih korona virusom. Sedam dana ranije je bilo 3.310. Podaci pokazuju da se omikron soj korona virusa širi brže od ostalih i dominira u državi, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.
Za više fotogalerija kliknite ovdje.
Prethodni slajd
Naredni slajd
Iz Doma zdravlja u Herceg Novom su demantovali da pojedini ljekari inficirani korona virusom rade sa pacijentima.
“Nijedan zaposleni u ovoj ustanovi nijedne minute nije radio sa pozitivnim antigenskim testom niti PCR testom”, saopštili su povodom navoda opozicione Demokratske partije socijalista (DPS) da u toj zdravstvenoj ustanovi ima ljekara pozitivnih na COVID-19 koji pregledaju pacijente.
Iz Ministarstva zdravlja je 4. januara potvrđeno da je u COVID ambulanti Doma zdravlja u Budvi radio ljekar kojem je bila propisana samoizolacija.
Do danas nema zvaničnih informacija o najavljenim sankcijama zbog tog slučaja.
A zbog epidemiološke situacije u Budvi je opštinski tim za zaštitu i spašavanje 11. januara donio set mjera za suzbijanje korona virusa.
Među njima je “prisustvo pripadnika komunalne inspekcije i policije ispred COVID ambulante, u cilju sprečavanja gužvi i poštovanja propisanih epidemioloških mjera".