Generalni direktor SZO u samoizolaciji
Generalni direktor Svetske zdravstvene organizacije (SZO) Tedros Adhanom Gebrejezus rekao je da će otići u samoizolaciju pošto je jedna osoba sa kojom je bio u kontaktu testirana pozitivno na korona virus.
On je napisao kasno sinoć na Tviteru da se oseća dobro i da nema simptoma ali da će otići u samoizolaciju "narednih dana u skladu sa protokolima SZO, i raditi od kuće".
Vlada Kosova usvojila nove mere protiv korona virusa
Vlada Kosova usvojila je 1. novembra uveče niz mera u cilju sprečavanja širenja korona virusa, koje pored ostalog, podrazumevaju da sve javne i privatne visokoškolske ustanove organizuju online nastavu, dok će se ispiti održavati uz fizičko prisustvo studenata, poštujući preporuke Nacionalnog instituta za javno zdravlje.
Državljani Kosova koji imaju prebivalište u nekoj drugoj državi moraju da imaju negativan PCR test, ne stariji od 72 sata, prilikom ulaska na teritoriju Kosova.
O ostavim merama koje je uvela Vlada Kosova pročitajte OVDE.
U Sloveniji 1342 novozaražena, 25 umrlih
U Sloveniji su u poslenja 24 sata potvrđene 1.342 nove zaraze korona virusom, a umrlo je 25 ljudi, objavila je 1. novembra slovenska vlada.
Time je ukupan broj potvrđenih infekcija od početka epidemije povećan na 35.649, od čega je aktivan 22.501 slučaj.
Od posledica zaraze do sada je, prema podacima koje je objavilo ministarstvo zdravstva, umrlo 357 ljudi.
Najviše umrlih u Iranu u jednom danu
U Iranu je 1. novembra zabeležen najveći broj umrlih od posledica zaraze korona virusom u jednom danu - 434.
Ministarstvo zdravlja je saopštilo da je u prethodna 24 sata registrovano 7.719 novozaraženih.