Novi Zeland otkazao prijateljsku utakmicu sa Engleskom na Vembliju
Fudbalski savez Novog Zelanda otkazao je prijateljsku utakmicu sa Engleskom na Vembliju zbog teškoća u putovanju povezanih sa pandemijom korona virusa.
Izvršni direktor Saveza Endru Pranjel naveo je da bi brojni igrači morali u karantin po povratku iz Londona, sa utakmice koja je na programu 12. novembra na Vembliju, što bi poremetilo domaću sezonu i potencijalno ugrozilo njihove profesionalne karijere.
Pranjel je dodao da bi reprezentativci sledeću utakmicu mogli da odigraju u martu, kada počnu kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2022. godine.
Rekordni dnevni porast broja zaraženih u Rusiji
U Rusiji je u posljednja 24 časa registrovan rekordni dnevni porast broja zaraženih virusom korona, nakon što je na testu bila pozitivna 14.231 osoba, saopštila je ruska radna grupa za borbu protiv epidemije.
Prema podacima radne grupe, u Rusiji je broj zaraženih dostigao 1.340.409.
U saopštenju se navodi da je u posljednja 24 časa u Rusiji registrovano još 239 smrtnih slučajeva povezanih sa COVID-19, čime je ukupni broj preminulih od posljedica zaraženosti virusom korona porastao na 23.205.
Ruska Državna služba za zaštitu prava potrošača i zdravlja saopštila je da se pod ljekarskim nadzorom u Rusiji nalazi još 276.164 ljudi. Više od 51,8 miliona testova izvršeno je u Rusiji, uključujući 436.000 u posljednja 24 časa.
U Hrvatskoj preminule četiri osobe, zaraženo 748
U Hrvatskoj je u protekla 24 časa registrovano 748 zaraženih virusom korona, a četiri osobe su preminule, podaci su Nacionalnog štaba civilne zaštite.
Broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj trenutno iznosi 3.210.
Među njima je 441 pacijent na bolničkom liječenju, od kojih je na respiratoru 27.
Od 25. februara, kada je evidentiran prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, ukupno je registrovana 21.741 osoba inficirana novim virusom, od kojih su 334 preminule.
Oporavilo se 18.197 lica, od kojih 308 u posljednja 24 časa. U samoizolaciji je trenutno 16.598 ljudi. Ukupno su testirane 372.683 osobe, od kojih 6.448 u protekla 24 časa.
Hrvatska odustaje od 'contact tracing'
Zbog povećanog broja novozaraženih, u Hrvatskoj se odustaje od toga da epidemiolozi pronalaze kontakte novooboljelih i o tome ih obavještavaju („contact tracing“), stoji u najnovijoj internoj uputi koju je Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) uputio županijskim zavodima.
Umjesto toga, obavezu da obavijeste svoje kontakte imat će same novozaražene osobe. Oboljeli, također, treba svojim kontaktima prenijeti poruku da trebaju biti u samoizolaciji, kako dugo se trebaju tako ponašati te im reći telefonski broj epidemiologa da ga kontaktiraju ako imaju dodatna pitanja. Pročitajte više