U Italiji 79 preminulih u 24 sata
Broj umrlih u Italiji od virusa korona povećan je 9. juna za 79, saopštila je Agencija za civilnu zaštitu. Broj novih slučajeva zaraze tokom prethodna 24 časa porastao je za 283.
Ukupan broj umrlih od početka epidemije 21. februara je 34.043, navodi se u saopštenju. To je četvrti najveći broj u svijetu poslije SAD, Britanije i Brazila.
Ukupan broj zaraženih u Italiji od početka epidemije sada je 235.561, što je sedmi po veličini broj u svijetu. Više zarženih imaju SAD, Rusija, Brazil, Španija, Britanija i Indija.
Karantin u Crnoj Gori kako za koga
Zdravstveno-sanitarni inspektori proizvoljno skraćuju pojedinim osobama boravak u karantinu, čime je nekima trajanje određeno na tri, nekima na pet, a nekima na sedam dana, što je suprotno Naredbi o sprovođenju mjera za sprečavanje zarazne bolesti, ocjenjeno je iz nevladine organizacije (NVO) Centar za građansko obrazovanje (CGO) u izjavi za Radio Slobodna Evropa (RSE).
Od 15. marta primjenjivan je četrnaestodnevni karantin za sve koji uđu u Crnu Goru da bi 28. marta on bio produžen za dodatnih 14 dana.
Trenutno je na snazi naredba da osobama, koje su došle u Crnu Goru iz država sa povećanim obimom zaraze (više od 25 oboljelih na 100.000), period boravka u karantinu bude 14 dana, što je dužina inkubacije.
- Cijeli tekst pročitajte OVDJE
Ajfelova kula biće ponovo otvorena za posetioce 25. juna
Ajfelova kula će ponovo biti otvorena za posetioce 25. juna posle tri meseca zatvaranja zbog epidemije korona virusa, saopštilo je danas preduzeće zaduženo za održavanje te turističke atrakcije u Parizu, prenosi agencija Frans pres (AFP).
Posetioci će moći da se penju samo do drugog sprata i moraće da nose zaštitne maske, navedeno je u saopštenju uprave uz napomenu da će penjanje na čuvenu kulu biti stepenicama a ne liftom.
"Ajfelova kula će ponovo biti otvorena 25. juna u 10 časova, posle tri meseca zatvaranje zbog pandemije korona virusa. To je najduže zatvaranje spomenika od Drugog svetskog rata", navodi se u saopštenju i dodaje da će biti ograničen broj posetilaca.
Ajfelova kula, simbol Pariza, sagradjena je 1889. godine kao eksponat za Svetsku izložbu povodom proslave stogodišnjice Francuske revolucije.
Stručnjak UN-a: U Severnoj Koreji sve veća nestašica hrane
U Severnoj Koreji raste nesigurnost nabavke hrane i ponegde vlada glad posle zatvaranje granice sa Kinom 21. januara i drugih mera zbog pandemije korona virusa, upozorio je stručnjak Ujedinjenih nacija (UN), prenosi agencija Beta.
- Više pročitajte OVDE