Pojačana testiranja i mjere zaštite oko Trampa
Bijela kuća je naredila da osoblje koje radi u zapadnom dijelu zgrade, gdje se obavljaju dnevne operacije administracije američkog predsjednika Donalda Trampa, neprestano na licu imaju zaštitnu masku, sem kada su za svojim radnim stolom, javlja Rojters.
Tramp /73/ ne želi da nosi masku u javnosti, ali je nedavno izjavio da je probao jednu tokom posjete fabrici u Arizoni prošle sedmice.
Američki predsjednik je u starosnoj grupi koja se smatra veoma ugroženom zbog komplikacija sa virusom korona.
"Pored fizičke distance, svakodnevnog mjerenja temperature i provjere simptoma, upotrebe dezinfekcionih sredstava te redovnog dubokog čišćenja svojih radnih prostorija svaki član osoblja iz bliskog okruženja predsjednika i potpredsjednika svakodnevno je testiran na virus korona", rekao je portparol Bijele kuće Džad Dir.
Koja je snaga bojkota izbora?
Blok političkih stranaka koje su se opredelile za bojkot junskih parlamentarnih i lokalnih izbora u Srbiji i dalje se krnji. Tu ideju je poslednji napustio Pokret slobodnih građana. Da li je ideja o bojkotu obesmišljena ili oslabljena?
"Bojkot u suštini ne zavisi toliko od stranaka, koliko zavisi od građana. Građani su oni koji će bojkotovati izbore i od čijeg glasa sve zavisi", kaže za RSE Ana Stevanović, poslanica i članica Predsedništva Stranke slobode i pravde (SPP), članice Saveza za Srbiju (SzS).
Na građanima je da li bojkot ima smisla ili ne, smatra ona. Celi tekst pročitajte ovde
SZO: Neophodna 'ekstremna opreznost' pri popuštanju mjera
Svjetska zdravstvena organizacija /SZO/ saopštila je danas da je neophodna "ekstremna opreznost" jer zemlje polako ukidaju blokade uvedene radi suzbijanja širenja virusa korona, usljed globalne zabrinutosti od eventualnog drugog talasa zaraze, javlja Rojters.
Njemačka je nešto ranije prijavila ubrzanje broja zaraženih virusom korona nakon što je preduzela prve korake za ublažavanje blokade.
Južna Koreja, koja je uspjela u ograničenju broja zaraženih, sada prijavljuje novu epidemiju u noćnim klubovima. Pročitajte više
Više od 30.000 zaraženih u Čileu
U Čileu je više od 30.000 zaraženih virusom korona, saopšteno je danas iz Ministarstva zdravlja, javlja Rojters. U saopštenju se navodi da je ukupan broj zaraženih povećan na 30.063, uz 323 sa smrtnim ishodom.
Čile je po broju zaraženih na četvrtom mjestu u Južnoj Americi, odmah iza Brazila, Perua i Meksika.
Čile se priprema za povećan broj zaraženih zbog niskih temperatura u regionu.
Ministar zdravlja Haime Manalik izjavio je da je zdravstveni sistem u prijestonici Santijago posebno izložen velikom udaru zbog rasta broja zaraženih. Prema podacima Ministarstva zdravlja, oko 79 odsto slučajeva je koncentrisano u Santijagu.