SDA na ulicama Sarajeva uz pjesmu i sirene automobila već slavi pobjedu Bakira Izetbegovića za člana Predsjedništva BiH, koji će se javnosti obratiti za 20-ak minuta.
VIDEO DEBATA UŽIVO O IZBORIMA U BiH
Srpska demokratska stranka (SDS) večeras je saopštila da, prema trenutnim informacijama, njihov kandidat za predsjednika RS-a Ognjen Tadić vodi u odnosu na Milorada Dodika, kandidata SNSD-a. Aleksandra Pandurević iz ove stranke je izjavila da Ognjen Tadić ima 87.902 glasa a Milorad Dodik 80 410.
Iz CIK-a je prije press konferencije u ponoć, novinarima koji prate njen rad, saopšteno da je izlaznost nakon prebrojanih glasova iz još tri grada koji su nedostajali u 19 sati ispod njihovih očekivanja. U Tuzli i Livnu je izlaznost ispod 50% a u Zvorniku malo iznad tog procenta. Tako je ukupna izlaznost u BiH 54,4%. Ovi podaci će biti potvrđeni na narednoj press konferenciji.