Nova represija u Avganistanu: Talibani uništavaju mobilne telefone
Talibani su počeli da zabranjuju upotrebu pametnih telefona svojim državnim službenicima, ali se ta odluka ne sprovodi jednako u svim delovima zemlje. U pojedinim oblastima, prema navodima lokalnog stanovništva, na meti su se našli i mobilni telefoni civila, što je izazvalo strah da bi zabrana mogla da bude proširena na sve stanovnike.