Usain Bolt rekao zbogom atletici

Usain Bolt u Londonu

Najbrži čovjek na svijetu Usain Bolt (Jusein) oprostio se od atletike i rekao da nema namjeru vratiti se tom sportu.

"Vidio sam previše ljudi koji su se penzionisali i vratili samo da bi bili gori ili se osramotili. Ja ne želim da budem jedan od njih", rekao je Bolt u Londonu.

Svjetsko prvenstvo u Londonu bilo je posljednje takmičenje na kojem je Bolt učestvovao.

Jamajčanin se u nedjelju, posljednjeg dana takmičenja uz karakterističnu pozu i počasni krug oprostio od publike od koje je dobio ovacije.

Na zvaničnom semaforu stajala su dva vremena, svjetski rekordi na 100 i 200 metara, koje drži Bolt vremenima 9,58 i 19,19 sekundi.

"Zaista sam tužan jer moram da odem. Rekao sam zbogom navijačima, ali i mojim takmičenjima", kazao je 30-godišnji Bolt.

On je imao neuspješno takmičenje u Londonu, gdje je osvojio samo bronzanu medalju u trci na 100 metara, prije nego što se povrijedio na štafeti 4x100.

"Ne mislim da će ovo takmičenje promijeniti ono što sam uradio tokom karijere. Kada sam izgubio na 100 metara, sjećam se da mi je neko rekao da ne brinem jer je i Muhamed Ali takođe izgubio borbu", rekao je.

Prema njegovim riječima, dokazivao se tokom čitave karijere, potom rekao zbogom svima, a da je zbog svega "skoro plakao".

"Bilo je blizu, ali nije se desilo", dodao je.

Usain Bolt je karijeru završio sa osam zlatnih olimpijskih i 11 svjetskih medalja.

Svjetske rekorde u trkama na 100 i 200 metara postavio je na svjetskom šampionatu u Belinu 2009. godine.