Dostupni linkovi

Olympiakos europski prvak u košarci

Košarkaši Olympiakosa iz Pireja odbranili su titulu europskog prvaka nakon što su sinoć u finalu Turkish Airlines Eurlolige savladali Real iz Madrida sa 100:88.

Veliko finale elitnog klupskog takmičenja Europe, koje se igralo u londonskoj O2 areni, započelo je serijom igrača Real Madrida koji su nakon prve četvrtine susreta imali 17 poena razlike (27:10).

Međutim, europski prvak Olympiakos se probudio u drugoj četvrtini susreta. Grci su to razdoblja pobijedili rezultatom 27:14 i na poluvrijeme otišli sa samo četiri poena zaostatka (37:41).

Početak drugog poluvremena donio je podjednaku igru obje ekipe, ali Olympiakos je u trećoj četvrtini bio za nijansu bolji protivnik pa je posljednje razdoblje susreta započeo egalom (61:61).

Grci na tome najviše mogu zahvaliti činjenici da se u drugom poluvremenu ''probudio'' najvrijedniji igrač Eurolige u sezoni 2012/13 - Vassilis Spanoulis.