Dostupni linkovi

OI: Novak Đoković u drugom kolu

Reprezentativac Srbije Novak Đoković plasirao se večeras u drugo kolo turnira na Olimpijskim igrama pošto je savladao Italijana Fabija Fonjinija sa 2:1 (6:7, 6:2, 6:2).

Kiša je omela i taj meč. Prvo je kasnio zbog pljuska, a zatim je na kraju prvog seta prekinut i nastavljen nekoliko sati kasnije.

Đoković koji je postavljen za drug nosioca, dozvolio je Fonjiniju, 65. igračem na ATP listi, da odigra veoma dobar prvi set i iskoristi svoju šansu u taj breku.

U nastavku, Đoković je lako došao do izjednačenja, a Italijanu je prepustio samo dva gema. U trećem setu, poslije početnih 1:1 Đoković je poveo sa 4:2 i mirno završio meč.

U narednom kolu sastaće se sa pobjednikom duela Amerikanca Endija Rodika i Slovaka Martina Kližana.