Dostupni linkovi

Evropsko prvenstvo: Francuzi savladali Ukrajince s 2:0

Nogometna selekcija Francuske osvojila je tri boda u prvom susretu drugog kola D-grupe Evropskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini savladavši domaćina Ukrajinu s 2:0.

Utakmica je kasnila sat vremena jer je glavni sudac zbog jake kiše odlučio da povuče timove sa terena dok se vrijeme ne stabilizira.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka iako su oba tima imala dobre prilike za vodstvo.

Francuzi su početkom drugog poluvremena pokazali da su ipak bolji tim od Ukrajinaca. Dvije greške ukrajinske odbrane iskoristili su Menez u 53. i Cabayea u 56. minutu susreta.

Nogometaši Ukrajine do kraja susreta nisu uspjeli učiniti ništa više, te su Francuzi došli do vrijedna tri boda.

U drugom susretu drugog kola D-grupe večeras u 20.45 sati sastaju se Engleska i Švedska. Englezi su u prvom kolu podijelili bodove s Francuskom, dok su Šveđani izgubili od Ukrajine.

Na tabeli D-grupe trenutno vodi Francuska s četiri boda, Ukrajinci su na drugom mjestu s tri, Englezi su trećeplasirani s jednim bodom, dok je Švedska bez bodova.