Dostupni linkovi

Srbija: Popisivačica izvrijedjala Janju Beč- Neumann


Janja Beč-Neumann ugledna sveučilišna profesorica sociologije prijavila je popisnoj komisiji Srbije da ju je popisivačica u Pančevu vrijedjala zbog njenih prezimena, kao i zbog njemačkog dvojnog državljanstva.

Beč-Neumann je agenciji Beta ispričala da se popisivačica "čudila" njenim prezimenima i činjenici da ima i srpsko i njemačko državljanstvo i da je bila udata za Nijemca.

Dodala je da joj je popisivačica nakon tih podataka kazala: "Ne mogu da vas gledam!", nakon čega joj je Beč-Neumann kazala da napusti kuću i prijavila slučaj popisnoj komisiji.

Slučaj se dogodio u ponedjeljak, a profesorica ga je prijavila i pokrajinskom ombudsmanu.

U utorak je na vrata obiteljske kuće u Pančevu došao rodjak popisivačice, koji je prijetio bratu Janje Beč-Neumann, što su oni prijavili policiji.

Janja Beč-Neumann se u svom znanstvenom radu fokusira se na istraživanje ratnih zločina i genocida počinjenih na teritoriju bivše SFRJ.

Popis stanovništva u Srbiji počeo je 1.oktobra.
XS
SM
MD
LG