Dostupni linkovi

Urugvaj nakon penala u polufinalu, Gana poražena

U četvrtfinalnoj utakmici Svjetskog prvenstva u JAR-u između Urugvaja i Gane, koja je odigrana u Johanesburgu, slavila je reprezentacija Urugvaja nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca i plasirala se u polufinale gdje je čeka Holandija koja je danas izbacila Brazil.

Regularni dio ove uzbudljive četvrtfinalne utakmice završio je neriješenim rezultatom 1:1. Gana je povela preko Muntarija koji je krajem prvog poluvremena udarcem sa 35 metara zatresao mrežu. U 55. minuti rezultat je na 1:1 izjednačio Diego Forlan iz slobodnog udarca sa 20-tak metara.

Najuzbudljiviji dio utakmice desio se u posljednjoj minuti drugog produžetka kada je Luis Suarez nakon udarca glavom Appiaha loptu rukom skinuo s gol crte i zaradio crveni karton. Idealnu priliku da odvede Ganu u polufinale propustio je Gyan promašivši penal.

Uslijedili su potom jedanaesterci u kojima su više sreće imali igrači Urugvaja i plasirali se u pofunale gdje ih čeka Holandija.