Dostupni linkovi

Velika i važna pobjeda Crne Gore u Kišnjevu

Susret Crne Gore i Moldavije, Foto: Vijesti
Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u petak uveče u Kišinjevu selekciju Moldavije 1:0, u utakmici H grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Crna Gora je četvrtom pobjedom zadržala prvo mjesto na tabeli.

Odlučujući pogodak postigao je Mirko Vučinić u 77. minutu.

Kapiten crnogorske selekcije iskoristio je ubacivanje Simona Vukčevića iz kornera i dodavanje Marka Baše i savladao moldavskog golmana Sergeja Paščenka.

Oslabljena crnogorska reprezentacija, koja je od 61. minuta igrala sa igračem manje, nije oduševila u meču koji je odigran u lošim vremenskim uslovima, ali je zasluženo slavila pobjedu.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio bolji i samo zahvaljujući golmanu Mladenu Božoviću nijesu uspjeli da dođe do vođstva.

Crna Gora je od 61. minuta igrala sa igračem manje, jer je zbog dva žuta kartona isključen Milorad Peković.

Crna Gora će u nastavku kavlifikacija, u utorak u Podgorici, ugostiti Englesku.