Dostupni linkovi

OI: Srebro srpskim kajakašima Tomićeviću i Zoriću

Marko Tomičević i Milenko Zorić u Riju

Kajakaši Srbije Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu medalju u trci na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Oni su tako osvojili četvrto odličje za Srbiju na Olimpijadi, posle rvača Davora Štefaneka, tekvondistkinje Tijane Bogdanović i atletičarke Ivane Španović.

Dvojac iz Srbije bio je tek sedmi na polovini trke, ali je u drugih 500 metara u uzbudljivom finišu uspeo da se domogne drugog mesta, sa postignutim vremenom 3:10,969 minuta.

Prvi je bio nemački tandem Maks Rendšmit i Markus Gros, sa 3:10,781, koji

je vodio tokom cele trke, za kojim je dvojac iz Srbije u cilj ušao za manje od pola kajaka zaostatka. Do bronze su stigli Australijanci Ken Volas i Lehlan Tejm sa 3:12,593, za tri desetinke ispred Portugalaca Emanuela Silve i Žoaa Ribeira. Olimpijski prvak u rvanju, Davor Štefanek, stigao je oko 14 sati u Srbiju posle osvajanja zlatne medalje na Igrama u Rio de Žaneiru. Na aerodromu "Nikola Tesla " vladala je velika euforija, a publika koja ga je dočekala skandirala je "Davore, Davore!".