Nedavno je Haški tribunal, nakon dvije trećine izdržane kazne, oslobodio Mladena Naletilića Tutu. Tuta je nakon 13 godina zatvora stigao u Hrvatsku, gdje ga čeka novo suđenje u Zagrebu za nestanak i, najvjerojatnije, likvidaciju Roberta Nosića, pripadnika Vojne policije HVO-a
„Preživio sam Vukovar i Ovčaru“ naziv je knjige koja je prošle godine u Hrvatskoj doživjela svoje drugo izdanje. Autor knjige je Vilim Karlović, bivši pripadnik Hrvatske vojske i jedna je od sedam preživjelih žrtava zločina na Ovčari kod Vukovara
Portugalski diplomat Žoze Kutiljero branio je svoj mirovni plan na suđenju bivšem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću, izjavivši da bi njegovim prihvaćanjem u ožujku 1992. godine pitanje Bosne i Hercegovine moglo biti rješeno odmah, a ne tek sličnim Daytonskim sporazumom nakon tri i pol godine krvavog rata.
Početkom godine, bh. web portal „DEPO“ je objavio izbor deset najboljih jugoslavenskih dječijih filmova, a ranije su i neki hrvatski portali objavili „Dječije filmove za dugo sjećanje“.
Emisija o suđenjima za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije, koju pripremaju Radio Slobodna Europa i Institut za izvještavanje o ratu i miru (IWPR).
Cilj kampanje koju je pokrenula Antifašistčka akcija BiH je približiti "zabranjenu" ideju antifašizma mladim ljudima u regionu, koji su najpodložniji utjecajima i propagandi ekstremne desnice.
Uglavnom se radi o lakom i teškom oružju i eksplozivnim napravama koje su građani zadržali nakon bosanskohercegovačkog rata. Kako riješiti ovaj problem?
Zoran Babić osuđen je na 22 godine zatvora, Milorad Škrbić i Dušan Janković na po 21 godinu, dok je Željku Stojniću izrečena kazna u trajanju od 15 godina zatvora. Vijeće je utvrdilo da je ova četvorka učestvovala u odvođenju, a potom strijeljanju preko 150 muškaraca.
Darko Jelisić, Sarajlija, muzičar, borac i nakon taga amputirac, vjerovatno nije jedini primjer čovjeka zapalog u administrativni labirint, zbog čega se, nakon što je u ratu branio svoj grad i ostao bez desne šake, osjeća izdanim.
Interaktivna prezentacija Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju u sarajevskoj Drugoj gimnaziji okupila je četrdesetak učenika završnih razreda koji su uz ostalo imali priliku objasniti individualno shvatanje pojmova rata, ratnih zločina, žrtava te samih UN.
Tužiteljstvo je tijekom unakrsnog ispitivanja Karadžićeve svjedoke suočilo s brojnim zločinima koje je nesrpsko stanovništvo pretrpjelo u logorima, nakon nasilnog preuzimanja bosanskohercegovačkih općina.
Učitajte više sadržaja...