Zastupnik Romske manjine upozorio na štetnost antiromskog prosvjeda koji se u subotu organizira u Čakovcu.
Ako se Kolinda Grabar Kitarović kandidira za još jedan mandat, biti će ugrožena i s lijeva i s desna.
Vlasti zadovoljne količinom i dinamikom povučenog novca EU fondova, opozicija kaže kako se novac povlači premalo, presporo i nestručno.
Žrtve zločina iz mržnje u Hrvatskoj najčešće su pripadnici LGBTQ zajednice i srpske i romske manjine. Kolika je učestalost?
Velike stranke nikako ne bi smjele biti zadovoljne ovim rezultatima, kažu analitičari.
"Revizionisti ne prežu ni pred čim da bi rehabilitirali ustašku ideologiju", piše u dnevniku Eugen Jakovčić.
Nakon neuspjeha posla sa Izraelom oko nabave borbenih aviona, Hrvatska je iznova započela pregovore sa SAD-om i Švedskom, potvrdio je ministar obrane Damir Krstičević.
Da li je dio srednjoškolaca u Hrvatskoj položio ispit zrelosti nakon što su u Rijeci i Zagrebu, budući akademski građani, uzvikivali ustaške pozdrave?
Među 14 država koje sudjeluju na međunarodnoj vojnoj vježbi „Immediate Response 19“ u Hrvatskoj su i pripadnici Kosovskih sigurnosnih snaga. Srpski mediji i srpska politika negativno su na to reagirali.
"Hrvatska radikalna desnica dobila je dva ozbiljna udarca", piše Ines Šaškor u kolumni "Zrno soli".
Poruka njemačke kancelarke da je pristupanje Hrvatske Schengenu u sljedećem mandatu Europske komisije "izvjesno", otvara pitanje o utjecaju hrvatskog ulaska u Schengen na odnose sa susjedima na jugoistoku Europe.
Plan je da se prototip štita protiv svemirskog zračenja - za koji je teorijske osnove postavio Kundrata u svom doktoratu - ponudi nikome drugom nego izumitelju svjetskog glasa Elonu Musku.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available