Dostupni linkovi

Đoković u osmini finala Otvorenog prvenstva Australije

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je u trećem kolu pobijedio Španca Fernanda Verdaska sa 3:0 u setovima 7:6, 6:3, 6:4.

Đoković je u njihovom šestom međusobnom duelu do pete pobjede došao poslije dva sata i 21 minuta igre.

Srpski teniser će se u osmini finala sastati sa Luksemburžaninom Žilom Milerom, koji je u u trećem kolu eliminisao Amerikanca Džona Iznera.

U prvom setu nijedan teniser nije uspio da oduzme servis protivniku, pa je taj period igre okončan nakon tajm-brejka, koji je Đoković dobio sa 10:8, nakon što je iskoristio četvrtu set loptu.

U naredna dva seta srpskom teniseru bio je dovoljan po brejk da dođe do trijumfa.