Dostupni linkovi

Larisa Cerić godinu završava na krovu Evrope

Višestruka prvakinja Bosne i Hercegovine u džudu Larisa Cerić, jedna od najboljih sportistkinja u historiji BiH, završit će 2014. godinu na prvom mjestu rang liste Evropske džudo unije (EJU).

Trenutno najbolja džudistkinja starog kontinenta u godini na izmaku ostvarila je niz impozantnih rezultata u seniorskoj konkurenciji, a posebno se ističe srebrena medalja osvojena na Evropskom seniorskom prvenstvu u francuskom Monpellieru.

Višestruka šampionka BiH u godini na izmaku briljirala je i na dva evropska kupa, osvojivši zlatne medalje u Sarajevu, odnosno Beogradu, dok se na Grand Prixu u Budimpešti u izuzetno jakoj konkurenciji okitila bronzanom medaljom.

U Budimpešti je osvojila važne kvalifikacione bodove za olimpijske igre u Rio de Janeiru 2016. godine, a kako je izjavila Agenciji FENA, u narednoj godini želi osvojiti što veći broj bodova kojima bi ostvarila plasman među najboljih osam džudistkinja svijeta, a samim time bi imala lakši žrijeb na OI u Brazilu.