Dostupni linkovi

Urugvaj i Meksiko idu dalje

Iz grupe A u osmini finala Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi plasirali su se Urugvaj i Meksiko, dok je za selekcije Južne Afrike i Francuske Mondijal završen.

Urugvaj je preko Luisa Suareza, strijelca jedinog gola u 43. minutu, došao do pobjede protiv Meksika čime je obezbijedio prvo mjesto u grupi odnosno vjerovatno lakšeg protivnika u osmini finala.

U isto vrijeme na Fri stejt stadionu u Blumfontejnu igrali su domaćin takmičenja Južna Afrika i incidentima uzdrmana Francuska. Južna Afrika je je vodila sa 2:0, pored toga je imala igrača više poslije isključenja Joana Gurkufa.

Brojčano oslabljeni Francuzi su u 70. minutu preko Malude uspjeli da postignu počasni pogodak i tako donekle spriječe bruku da reprezentacije poput Južne Afrike popravljaju gol razliku protiv selekcije koja je aktuelni vicešampion svijeta.

Zanimljivo je da prvi put u istoriji Svjetskih prvenstava u fudbalu domaćin takmičenja nije uspio da prebrodi prvu fazu takmičenja.