Dostupni linkovi

Peking: dva svjetska rekorda u plivanju na OI

Američki plivač Aron Pirsol osvojio je danas zlatnu olimpijsku medalju i postavio novi svetski rekord u trci na 100 metara leđnim stilom. Njegov sunarodnjak Michael Phelps osvojio je jutros zlatnu olimpijsku medalju i postavio novi svetskirekord u trci na 200 metara slobodnim stilom. Ovo je Phelpsu treće olimpijsko zlato. -Završeni su timska natjecanja u gimnastici za muškarce. Zlato su osvojili reprezentativci Kine, drugi su bili Japanci, a treći Amerikanci. Odigrane su i utakmice drugog kola košarkaškog turnira. Hrvatska je pobijedila europskog prvaka Rusiju, dok je Litva pobijedila ubjedljivo Iran. Rukometaši Hrvatske pobijedili su reprezentaciju Brazila, dok su vaterpolisti Crne Gore pobijedili reprezentaciju Kanade.